Fotenie portrétov

Biznis portréty, portréty rodinné/detské/tehotenské

Ženské portréty


Fotografia môže zaznamenať podobizeň človeka, ale aj jeho osobnosť, charizmu, vyžarovanie, vnútornú energiu, silu, životný postoj… Portrét je oveľa viac ako len kópia svetelnej stopy človeka v istom priestore. Hovorí sa, že fotenie portrétov je práve pre to všetko najťažšia fotografická disciplína.


Biznis portret-fotenie biznis portretov

BIZNIS PORTRÉTY

Fotografujem ľudí v neutrálnom priestore na rôzne typy prezentácií, ale  aj v priestoroch, ktoré ich charakterizujú a kde je prostredie plnohodnotnou sú časťou portrétu. Takýto portrét vypovedá o spoločenskom postavení, atmosfére a zobrazuje viac ako len fyzický vzhľad človeka. Čiernobiely portrét má svoju atmosféru. V jednom i v druhom prípade je dôležité, aby fotograf a klient mali pred objektívom na fotenie potrebný čas a pohodu. Kvôli portrétu prídem za Vami s technikou, pomôckami i portrétnym pozadím.

glamour zensky portret

PORTRÉTY/GLAMOUR

Už samotné slovo glamour akoby v sebe nieslo svetlá reflektorov, vôňu krásnej ženy, ligot hviezd a zvuk cvakujúcej závierky fotoaparátu. Tá dlhá cesta do sveta slávy sa začína túžbou nohatej tínedžerky mať svoj prvý book. Neváhajte, ak v sebe máte skrytú túžbu usmiať sa raz z titulnej stránky magazínu. A nemusíte nevyhnutne byť nohatá šestnástka. Krása ženy (ale aj chlapca, muža) je neuveriteľný fenomén. Zázrak, ktorý treba objaviť. Lebo nie je všetko zlato, čo sa blyští, ale diamant je diamantom už vo chvíli, keď ho ešte iba treba vybrúsiť. Kým nevyskúšate, nebudete vedieť.

Detské portréy-detský fotograf Bratislava

DETSKÉ PORTRÉTY

Každý fotograf má svoj svet. Mojím svetom je fotenie portrétov. Páči sa mi zachytávať bábätká, škôlkárskych výmyselníkov aj skorodospelákov  tam, kde žijú a pohybujú s. Takých, akí v skutočnosti sú – prirodzení a uvoľnení. Sú totiž krásni, keď robia huncútstva, prežívajú naozajstnú radosť, keď majú v očiach nepredstierateľnú detskú pýchu na svoje múdrosti a výtvory. Zbožňujem ich priateľstvá potvrdené ručičkou v ruke či objatím. Alebo keď predvádzajú jednu chvíľu nebotyčný obdiv voči rodičom, a o minútu neskôr malý boj o najdôležitejšie veci sveta.

Fotenie portretov-fotenie deti a rodin

RODINNÉ PORTRÉTY / Tehotenské portréty

Mojim cieľom pri rodinnom portréte je zachytiť v tvárach a gestách ľudí aj ich vzťah, lásku. Štýl či istú etapu života, rodinné pozadie. Preto mám pri rodinných fotografiách rada prostredie domova alebo obľúbené miesta rodín, ktoré ešte umocňujú prirodzené emócie. Mojim klientom odporúčam fotografovanie rodiny reportážnym štýlom. Samozrejme, chýbať nesmú ani detské a rodinné portréty s neutrálnym prostredím. Ponúkam aj takéto portrétne fotenie. Portrétne pozadia a ďalšiu potrebnú techniku si vozím so sebou.